сите категории

Дома>Производи>Состојки за миење уста

https://www.echochemtech.com/upload/product/1638331344401951.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1638331344529962.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1638331344203342.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1638331345180213.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1638331345420381.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1638331346616701.jpg
Цетилпиридиниум хлорид (CPC) CAS: 6004-24-6
Цетилпиридиниум хлорид (CPC) CAS: 6004-24-6
Цетилпиридиниум хлорид (CPC) CAS: 6004-24-6
Цетилпиридиниум хлорид (CPC) CAS: 6004-24-6
Цетилпиридиниум хлорид (CPC) CAS: 6004-24-6
Цетилпиридиниум хлорид (CPC) CAS: 6004-24-6

Цетилпиридиниум хлорид (CPC) CAS: 6004-24-6

Минимум цел количество25KGS 
ЦенаUSD 5.00-50.00/кг
пакување Детали25 кг на барабан, ЈП внатрешна торба
Време на испоракаПрашај
Услови на плаќањеТТ, ЛК, ДП, ДА
Набавка Способност300 МТ / годишно


Пребарување
Опис на производи
име на продуктЦетилпиридиниум хлорид(CPC)
СинонимиCPC монохидрат, хексадецил пириниум хлорид монохидрат 
Проба99.0-102.0 
КАС Бр.6004-24-6
ЕК бр.204-593-9
Молекуларна формулаC21H38ClN·H2O
Молекуларна структура        2111
ИзгледБел прав
Мирис        Благ, карактеристичен мирис 
Скала за топење, oC80-84
Вода,%4.5-5.5
Остаток при палење,%0.2 Макс
КиселостНе повеќе од 2.5 мил. 0.02N натриум хидроксид се потребни за неутрализација
Тешки метали, %0.002 Макс
Пиридин, ppm50 Макс
Арсен, ppm200 Макс
пакет        25 кг по картонски барабан 


Брза детали:

катјонски сурфактант 

кватернарен амониум

активна состојка на антисептик

Се користи како антисептик при плакнење на устата

со антимикробна активност со широк спектар


апликација
Iкатјонски сурфактант
IIактивна состојка на антисептички орални плакнења за уста
IIIбрз бактерициден ефект врз Грам-позитивните патогени
IVфунгициден ефект врз одредени квасци
миење на устата-pour-man
shutterstock_1404252305
компанијата Предност

* Опсежни искуства повеќе од 20 години
* Предност технологија на целиот процес на DCS
* Правните одобрувања и лиценци се совпаѓаат со политиките за животна средина и безбедност
* Пристап до внатрешни капацитети за производство на пакети
* Стабилно и сигурно обезбедување на квалитет
* Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање
* Разумна цена

Фабрика и капацитети

_DSC8627

_DSC8641

_DSC8738

1

DSC8739

P1040745


Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање

3 фунти

8 фунти

6 фунти

7-8 有人 的 照片 二 选 选

1


Пакување и испорака

Пристапете до производствената линија за внатрешен пакет
Ехо Чемтех пристапува до сопствената линија за производство на тапани од картон

材 生产 线 1

材 生产 线 2

仓库 1

仓库 2

出厂 装卸


 
Пребарување