сите категории

Дома>За нас

Ехо хемиска технологија (Шангај) копродукции, Ltd е развиена од традиционалните конзерванси на парабени и натриум парабени од 1990 -тите. Во текот на последните 30 години, ја проширивме нашата серија производи на антисептици и конзерванси за да одговара на политиките за заштита на животната средина надградба на Кина и новиот тренд на глобални регистрации.

1622615921548947

内 页 显示-成品 1

Пристапуваме до нашите сопствени постројки и поврзани локации во провинциите Шанси, hejеџијанг и Шандонг. Седиштето на ЕК технологија се наоѓа во Шангај, економскиот центар на Кина. R & D Lab е основана во Гуангжу, центарот на крајната производствена зона на производи за лична нега.

Ехо хемиска технологија копродукции, Ltd е ангажирана во фини и специјални хемикалии, вклучувајќи антисептици, конзерванси, средства против првут во областа на дезинфекција, средства за чистење на домаќинства и институции, средства за дезинфекција, хигиена, лична нега, лекови, кожа, пестициди, итн.

页 显示-成品 出厂 装卸

页 显示-设备

Тимот на Echo се експерти хемичари кои се фокусираат на овие производи околу 20 години. Ние сме особено запознаени со синџирот на снабдување на Хлороксиленол (PCMX), Дихлороксиленол (DCMX) и нагорните материјали -долуводно финални формулации. Искуството во производството, апликациите и меѓународниот бизнис го прават Echo да може да обезбеди прилично ефикасна поддршка за своите клиенти на глобално ниво.


ПРЕДНОСТИ на EchoChem:
* Искуства за производство на хемикалии близу 30 години
* Широко искуство во извозот над 20 години
* Предност DCS технологија на производните линии
* GMP & ISO искуства за да се обезбеди стабилно и сигурно обезбедување на квалитет
* Сопствена лабораторија за истражување и развој и тестирање
* Одделените локации во Хемиските зони одговараат на кинеските политики за заштита и безбедност на животната средина за да обезбедат одржливо снабдување
* Решенија за апликација
* Производствени капацитети за внатрешно пакување тапани

内 页 显示-包 材 生产 线 1

内 页 显示-包 材 生产 线 2

未 标题 -2