сите категории

Дома>Производи>Бактерициди

https://www.echochemtech.com/upload/product/1624436464236539.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624436477495879.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624436477939074.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624436477198601.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624436477592250.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624436477425294.jpg
Пироктон Оламин Кас 68890-66-4 ОКТ Антисептик против првут
Пироктон Оламин Кас 68890-66-4 ОКТ Антисептик против првут
Пироктон Оламин Кас 68890-66-4 ОКТ Антисептик против првут
Пироктон Оламин Кас 68890-66-4 ОКТ Антисептик против првут
Пироктон Оламин Кас 68890-66-4 ОКТ Антисептик против првут
Пироктон Оламин Кас 68890-66-4 ОКТ Антисептик против првут

Пироктон Оламин Кас 68890-66-4 ОКТ Антисептик против првут

Минимална Подреди Кол:25KGS
цена:USD 5.00-50.00/кг
Пакување Детали за:25 кг по пластичен барабан со ЈП внатрешна кеса
Време на испорака:Прашај
Начин на плаќање:ТТ, ЛК, ДП, ДА
Набавка Способност:300 МТ / годишно


Пребарување
Опис на производи
име на продуктПироктон оламин (Октомври)
Синоними1-hydroxy-4-methyl-6(2,4,4-trimethylpentyl)2-pyridon mono-ethanolamine salt
Концентрацијата99.0% мин
КАС Бр.68890-66-4
ЕК бр.272-574-2
Молекуларна формулаC16H30N2O3
Молекуларна структура图片 1
ИзгледБела до бледо жолта кристална пудра
растворливост0.1 g+10 ml H2O:Нерастворен
1.00g+10ml Метанол:Растворен
Киселост, pH вредност8.5-10.0
Скала на топење133-136 oC
Остаток на палење0.2% Макс
Чистота99.0% мин
Губење на умирање0.3% Макс
Моно-етаноламин20.0-21.0%
Метанол500ppm Макс
Етил ацетат500ppm Макс
Нитрозамин500ppb Макс
Тешки металиPb≤10mg/kg, Hg≤1mg/kg, As≤2mg/kg, Cd≤5mg/kg
пакет25 кг по пластичен барабан со ЈП внатрешна кеса
карактеристики
& ефикасност
Се користи како средство против првут во шампон
Фунгицид со широк спектар за убивање габи и мувла
При неутрален Ph, OCT постои во форма на слободна киселина со pKa од 7.4
Широк PH бес, стабилен на pH 3 ~ 9.
Висока безбедност
Препорачана доза: 0.05-0.75%

Брза детали:

Високо ефикасен агенс против првут
Висока безбедност
Широко се користи во шампон
Широк PH бес, стабилен на pH 3 ~ 9.

апликација
IШампон за негување на коса, Шампон за регенерација, регенератор за коса
IIТоалет сапун
VКозметика, производи за чистење

1

2

3

спецификација
ИзгледБела до бледо жолта кристална пудра
растворливост0.1 g+10 ml H2O:Нерастворен
1.00g+10ml Метанол:Растворен
Киселост, pH вредност8.5-10.0
Скала на топење133-136 oC
Остаток на палење0.2% Макс
Чистота99.0% мин
Губење на умирање0.3% Макс
Моно-етаноламин20.0-21.0%
Метанол500ppm Макс
Етил ацетат500ppm Макс
Нитрозамин500ppb Макс
Тешки металиPb≤10mg/kg, Hg≤1mg/kg, As≤2mg/kg, Cd≤5mg/kg
пакет25 кг по пластичен барабан со ЈП внатрешна кеса


компанијата Предност

* Опсежни искуства повеќе од 20 години
* Предност технологија на целиот процес на DCS
* Правните одобрувања и лиценци се совпаѓаат со политиките за животна средина и безбедност
* Пристап до внатрешни капацитети за производство на пакети
* Стабилно и сигурно обезбедување на квалитет
* Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање
* Разумна цена

Фабрика и капацитети

_DSC8627

_DSC8641

_DSC8738

1

DSC8739

P1040745


Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање

3 фунти

8 фунти

6 фунти

7-8 有人 的 照片 二 选 选

1

Пристапете до производствената линија за внатрешен пакет
Ехо Чемтех пристапува до сопствената линија за производство на тапани од картон

材 生产 线 1

材 生产 线 2

Пакување и испорака

2

3

4

5

6

 
Пребарување