сите категории

Дома>Производи>Состојки за миење уста

https://www.echochemtech.com/upload/product/1637571177546229.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1637571170467094.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1637571177127202.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1637571177132486.jpg
PEG-40 Хидрогенизирано рицинусово масло, сурфактант, емулгатор
PEG-40 Хидрогенизирано рицинусово масло, сурфактант, емулгатор
PEG-40 Хидрогенизирано рицинусово масло, сурфактант, емулгатор
PEG-40 Хидрогенизирано рицинусово масло, сурфактант, емулгатор

PEG-40 Хидрогенизирано рицинусово масло, сурфактант, емулгатор

Минимална Подреди Кол:60KGS
цена:USD 5.00-50.00/кг
Пакување Детали за:60 килограми по пластичен барабан
Време на испорака:Прашај
Начин на плаќање:ТТ, ЛК, ДП, ДА
Набавка Способност:100 МТ / годишно


Пребарување
Опис на производи
име на продуктPEG40-Hydrogenated Castor Oil
PEG40HCO
Концентрацијата98.0% мин
КАС Бр.61788-85-0
ЕК бр.500-147-5
ИзгледБела до светло жолта густа течност или паста
МирисКарактеристичен мирис
Активна содржина, % (105°C, 3h)98.0Min
Киселост, pH (1% аква.сол)5-7.5
Вредност на хидроксил (mgKOH/g) 48-52
4-диоксан (ppm)10 Макс
Вкупен број на бактерии (CFU / g)100 Макс
пакет60 килограми по пластичен барабан
карактеристикиЕмулгатор и сурфактант 
Одличен капацитет за растворање
По растворливоста може да се разреди во која било пропорција
Чувство на меко, мазно, нелепливо чувство
Се користи во козметика
Без ефект врз перцепцијата и мирисот на производот

Брза детали:

Емулгатор и сурфактант
Одличен капацитет за растворање
Се користи во козметика
Добра компатибилност
Без ефект врз перцепцијата и мирисот на производот

апликација
IКозметика, како тонер, серум, маска за лице
IIПроизводи за перење, како пена за капење/миење
IIIМастило на база на вода, печатење и боење

недефиниран

недефиниран

а-3

Appearance and Packing

1-1

1-2

1-3

1-4

компанијата Предност

* Опсежни искуства повеќе од 20 години
* Предност технологија на целиот процес на DCS
* Правните одобрувања и лиценци се совпаѓаат со политиките за животна средина и безбедност
* Пристап до внатрешни капацитети за производство на пакети
* Стабилно и сигурно обезбедување на квалитет
* Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање
* Разумна цена

Фабрика и капацитети

_DSC8627

недефиниран

_DSC8738

1

DSC8739

P1040745


Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање

3 фунти

8 фунти

6 фунти

недефиниран

1

Пакување и испорака

Пристапете до производствената линија за внатрешен пакет
Ехо Чемтех пристапува до сопствената линија за производство на тапани од картон

材 生产 线 1

材 生产 线 2

仓库 1

仓库 2

出厂 装卸

2-1

2-2

 
Пребарување