сите категории

Дома>Производи>Бактерициди

https://www.echochemtech.com/upload/product/1624082819266062.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624082824110961.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624082824509416.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624245280191762.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624245280474737.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624245280588768.jpg
Хлороксиленол (PCMX) Мин бактерицидно средство за стерилизација
Хлороксиленол (PCMX) Мин бактерицидно средство за стерилизација
Хлороксиленол (PCMX) Мин бактерицидно средство за стерилизација
Хлороксиленол (PCMX) Мин бактерицидно средство за стерилизација
Хлороксиленол (PCMX) Мин бактерицидно средство за стерилизација
Хлороксиленол (PCMX) Мин бактерицидно средство за стерилизација

Хлороксиленол (PCMX) Мин бактерицидно средство за стерилизација

Минимална Подреди Кол:25KGS
цена:USD 10-15/кг
Пакување Детали за:25 кг на барабан, ЈП внатрешна торба
Време на испорака:Прашај
Начин на плаќање:TT, LC, DP, DA, West Union, Paypal
Набавка Способност:3000 МТ / годишно


Пребарување
Опис на производи
име на продуктХлороксиленол (PCMX)
Синоними4-хлоро-3, 5-диметилфенол 
PCMX
Хлороксиленол
4-хлоро-3,5-ксиленол
Концентрацијата98.5% мин
КАС Бр.88-04-0
ЕК бр.201-793-8
Молекуларна формулаC8H9КЛО
молекуларна тежина156.61
Молекуларна структура1
Место на потекло:Кина
Бренд име:EC-Cide
Број на моделот:/
Потврдување:/

Брза детали:

Бактерицид со бел прав
Сигурен, високо-ефикасен, широк спектар, ниско-токсичен антибактериски;
Голема потенција за грам-позитивни, грам-негативни, епифити и мувла одобрени од ФДА;
Добрата хемиска стабилност не ја губи активноста во нормални услови за складирање
Многу малку растворлив во вода; слободно растворлив во етанол (96%); растворлив во етер, во терпени и во фиксни масла. Се раствора во раствори на алкални хидроксиди.
Се чува на ладно и суво место
Рок на траење е 2 години

апликација
Лична негаАнтибактериски сапун за раце, шампон и здрави производи
ДомаќинствоДомашни и институционални средства за дезинфекција и детергенти, Јавна и болничка хигиена.
Други индустриски полињаЗа антибактериска употреба во филм, лепак, масло, текстил и хартија, итн.

PCMX消毒液

医用清洁

皂

спецификација
Анализа,%98.5 мин
Тетрахлоретилен, %0.1 Макс
2-хлоро-3,5-Ксиленол,%0.2 Макс
3,5-ксиленол, %0.3 Макс
4-хлоро-М-крезол, %0.1 Макс
2,4-Дихлоро-3,5-ксиленол, %0.3 Макс
Ronелезо, ppm50 Макс
Бакар, ppm20 Макс
Остаток при палење,%0.1 Макс
Вода,%0.2 Макс
Точка на топење, oC114-116
растворливостЈасен раствор без честички
пакет25 кг по картонски барабан
20'FCL без палети: 16200 кг
20'FCL со палети: 11250 кг

2

3

4

компанијата Предност

* Опсежни искуства повеќе од 20 години
* Предност технологија на целиот процес на DCS
* Правните одобрувања и лиценци се совпаѓаат со политиките за животна средина и безбедност
* Пристап до внатрешни капацитети за производство на пакети
* Стабилно и сигурно обезбедување на квалитет
* Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање
* Разумна цена
* Примерок може да се достави веднаш

Фабрика и капацитети

_DSC8627

_DSC8641

_DSC8738

1

DSC8739

P1040745


Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање

3 фунти

8 фунти

6 фунти

7-8 有人 的 照片 二 选 选

1

Пристапете до производствената линија за внатрешен пакет
Ехо Чемтех пристапува до сопствената линија за производство на тапани од картон

材 生产 线 1

材 生产 线 2

Пакување и испорака

2

3

4

5

6

 
Пребарување