сите категории

Дома>Производи>Конзерванси

https://www.echochemtech.com/upload/product/1624584279562540.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624584290627357.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624584290185275.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624584290747640.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624584291220429.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624584291286873.jpg
Каприлхидроксамична киселина, Cas7377-3-9, антисептик, бактериостат
Каприлхидроксамична киселина, Cas7377-3-9, антисептик, бактериостат
Каприлхидроксамична киселина, Cas7377-3-9, антисептик, бактериостат
Каприлхидроксамична киселина, Cas7377-3-9, антисептик, бактериостат
Каприлхидроксамична киселина, Cas7377-3-9, антисептик, бактериостат
Каприлхидроксамична киселина, Cas7377-3-9, антисептик, бактериостат

Каприлхидроксамична киселина, Cas7377-3-9, антисептик, бактериостат

Минимална Подреди Кол:25KGS
цена:USD 5.00-50.00/кг
Пакување Детали за:25 кг на барабан со внатрешна торба за ЈП
Време на испорака:Прашај
Начин на плаќање:ТТ, ЛК, ДП, ДА
Набавка Способност:300 МТ / годишно


Пребарување
Опис на производи
име на продуктКаприлхидроксаминска киселина
Синоними
Концентрацијата99.0% мин
КАС Бр.7377/3/9
ЕК бр.230-936-7
Молекуларна формулаC8H17НЕ2
Молекуларна структура图片 1
Изгледбел кристален прав
мирисКарактеристичен благ мирис
Скала на топење78-81 oC
Остаток на палење0.2% Макс
Чистота99.0% мин
Губење на умирање0.5% Макс
Хидроксиламин0.2% Макс
Хидрохлорид
пакет25 кг на барабан со внатрешна торба за ЈП
карактеристики
& ефикасност
Ефективна бактериостатска органска киселина, дури и кога PH е неутрална
Компатибилен со повеќето суровини за козметика
Органска киселина со висок хелатски капацитет
хелатно средство
Антибактериски, цефалоспорини од втората генерација
Со должина на јаглеродниот ланец C8, може да се користи како сурфактант, за да се промовира деградација на клеточната мембрана
Висока безбедност
Препорачана бес на pH: 2-8

Брза детали:

Ефективна бактериостатска органска киселина, дури и кога PH е неутрална
Компатибилен со повеќето суровини за козметика
Органска киселина со висок хелатски капацитет
хелатно средство
Антибактериски, цефалоспорини од втората генерација
Со должина на јаглеродниот ланец C8, може да се користи како сурфактант, за да се промовира деградација на клеточната мембрана
Фаќач на флотација на руди

апликација
IСе користи како конзерванси и хелатно средство во козметиката
IIАнтибактериски лекови
VФаќач на флотација на руди

1

2

3

спецификација
Изгледбел кристален прав
мирисКарактеристичен благ мирис
Скала на топење78-81 oC
Остаток на палење0.2% Макс
Чистота99.0% мин
Губење на умирање0.5% Макс
Хидроксиламин0.2% Макс
Хидрохлорид
пакет25 кг на барабан со внатрешна торба за ЈП


компанијата Предност

* Опсежни искуства повеќе од 20 години
* Предност технологија на целиот процес на DCS
* Правните одобрувања и лиценци се совпаѓаат со политиките за животна средина и безбедност
* Пристап до внатрешни капацитети за производство на пакети
* Стабилно и сигурно обезбедување на квалитет
* Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање
* Разумна цена

Фабрика и капацитети

_DSC8627

_DSC8641

_DSC8738

1

DSC8739

P1040745


Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање

3 фунти

8 фунти

6 фунти

7-8 有人 的 照片 二 选 选

1

Пристапете до производствената линија за внатрешен пакет
Ехо Чемтех пристапува до сопствената линија за производство на тапани од картон

材 生产 线 1

材 生产 线 2

Пакување и испорака

2

3

4

5

6

 
Пребарување