сите категории

Дома>Производи>Конзерванси

https://www.echochemtech.com/upload/product/1624091283978496.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624091287354120.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624257213465656.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624257214325981.jpg
Хексанедиол 99.0%мин Cas 629-11-8 , Хидратантна, бактериостатска
Хексанедиол 99.0%мин Cas 629-11-8 , Хидратантна, бактериостатска
Хексанедиол 99.0%мин Cas 629-11-8 , Хидратантна, бактериостатска
Хексанедиол 99.0%мин Cas 629-11-8 , Хидратантна, бактериостатска

Хексанедиол 99.0%мин Cas 629-11-8 , Хидратантна, бактериостатска

Минимална Подреди Кол:25KGS
цена:USD 5.00-50.00/кг
Пакување Детали за:25 килограми по пластичен барабан
Време на испорака:Прашај
Начин на плаќање:TT, LC, DP, DA, West Union, Paypal
Набавка Способност:300 МТ / годишно


Пребарување
Опис на производи
име на продуктХексанедиол
Синоними1,2- Хексанедиол
Концентрацијата99.0% мин
КАС Бр.629-11-8
ЕК бр.211-074-0
Молекуларна формулаC6H14O2
Молекуларна структура1
ИзгледБезбојна бистра течност
Pурина99.0% мин
Влага0.50% Макс
Боја (Pt-Co) Hazen10 Макс
pH вредност (10% ак.)6.0-8.0
Релативна густина (d25/25)0.9450-0.9500
пакет25 кг на барабан
Cкарактеристики
& ефикасност
Висока флексибилност во формулата
Nсе погодени од хидролиза, температура и pH вредност
Широко се користи во производи за напуштање и испирање
Antiseptic/ Конзерванс и влогови во исто време
Hвисока безбедност, блага и не иритирачка

Брза детали:

Хидратантна крема за производи за нега на тело
Бактериостатски
Растворувач
Конзерванс/антисептички ефект кога дозата е повеќе од 5%

апликација
IСуровина за пестицид Пиретроид
IIВкрстен поврзувач за полиетиленска пластика
IIIХидратантна крема за производи за нега на тело
IVМедицински средства за дезинфекција
VАгент за дисперзија на пигменти

1

2

3

компанијата Предност

* Опсежни искуства повеќе од 20 години
* Предност технологија на целиот процес на DCS
* Правните одобрувања и лиценци се совпаѓаат со политиките за животна средина и безбедност
* Пристап до внатрешни капацитети за производство на пакети
* Стабилно и сигурно обезбедување на квалитет
* Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање
* Разумна цена

Фабрика и капацитети

_DSC8627

_DSC8641

_DSC8738

1

DSC8739

P1040745


Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање

3 фунти

8 фунти

6 фунти

7-8 有人 的 照片 二 选 选

1

Пристапете до производствената линија за внатрешен пакет
Ехо Чемтех пристапува до сопствената линија за производство на тапани од картон

材 生产 线 1

材 生产 线 2

Пакување и испорака

2

3

4

5

6

 
Пребарување