сите категории

Дома>Производи>Конзерванси

https://www.echochemtech.com/upload/product/1624437707200205.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624437719623111.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624437719235984.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624437719985915.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624437720353541.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624437720208789.jpg
Хидроксиацетофенон HAP 99%Мин бактерицид Антисептик
Хидроксиацетофенон HAP 99%Мин бактерицид Антисептик
Хидроксиацетофенон HAP 99%Мин бактерицид Антисептик
Хидроксиацетофенон HAP 99%Мин бактерицид Антисептик
Хидроксиацетофенон HAP 99%Мин бактерицид Антисептик
Хидроксиацетофенон HAP 99%Мин бактерицид Антисептик

Хидроксиацетофенон HAP 99%Мин бактерицид Антисептик

Минимална Подреди Кол:25KGS
цена:USD 5.00-50.00/кг
Пакување Детали за:25 кг на барабан
Време на испорака:Прашај
Начин на плаќање:TT, LC, DP, DA, West Union, Paypal
Набавка Способност:300 МТ / годишно


Пребарување
Опис на производи
име на продуктХидроксиацетофенон (PAH)
Синонимир-хидроксиацетофенон; 4- Хидроксиацетофенон;
4-ацетилфенол; р-ацетилфенол;
4-хидроксифенил метил кетон
Концентрацијата99.0% мин
КАС Бр.99-93-4
ЕК бр.202-802-8
Молекуларна формулаC8H8O2
Молекуларна структура图片 2
ИзгледБела до бледо жолта кристална пудра
МирисКарактеристичен мирис
Скала на топење108-113 oC
Губење на умирање0.3% Макс
пакет25 кг по картонски барабан
карактеристики
& ефикасност
Усогласеност со ЕКОЦЕРТ
Стерилизација со широк спектар, ефикасна против бактерии, мувла и квасец
Без хидроксибензен -естри, формалдехид, метилизотиазолинон
Бидете одобрени од глобалното регулаторно тело
Анти-оксидација, анти-иритација
Емулгирачки стабилизатор
Широк PH бес, стабилен на pH 4 ~ 8 (80oC)
Висока безбедност
Препорачана доза: 1% Макс

Брза детали:

Висок ефикасен благ антисептик
Високо-ефикасен синергист
Висока безбедност
Со анти-оксидација, анти-иритација и други функции
Емулгирачки стабилизатор
Широко се користи во козметичката индустрија

апликација
IИзмијте ги производите за лична нега, како шампон, гел за туширање, детергент и средства за дезинфекција
IIПроизводи за сончање и гелови за коса
IIIХидратантни креми и лосиони
IVЕмулзија
VИзбришете ги ткивата

3

4

5

спецификација
ИзгледБела до бледо жолта кристална пудра
МирисКарактеристичен мирис
Скала на топење108-113 oC
Губење на умирање0.3% Макс
пакет25 кг по картонски барабан


компанијата Предност

* Опсежни искуства повеќе од 20 години
* Предност технологија на капацитетите
* Цели одобрувања и лиценци за животна средина и безбедност
* Линии за производство на DCS
* Стабилно и сигурно обезбедување на квалитет
* Предност лабораторија за истражување и развој и тестирање
* Разумна цена

Фабрика и капацитети

_DSC8627

_DSC8641

_DSC8738

1

DSC8739

P1040745


Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање

3 фунти

8 фунти

6 фунти

7-8 有人 的 照片 二 选 选

1

Пристапете до производствената линија за внатрешен пакет
Ехо Чемтех пристапува до сопствената линија за производство на тапани од картон

材 生产 线 1

材 生产 线 2

Пакување и испорака

2

3

4

5

6

 
Пребарување