сите категории

Дома>Производи>Повеќе

https://www.echochemtech.com/upload/product/1624439302981845.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624439313549392.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624439314591868.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624439314289370.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624439314639230.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624439314249289.jpg
Хидроксиетилуреа 98.0%Мин хидратантна нега за нега на кожа
Хидроксиетилуреа 98.0%Мин хидратантна нега за нега на кожа
Хидроксиетилуреа 98.0%Мин хидратантна нега за нега на кожа
Хидроксиетилуреа 98.0%Мин хидратантна нега за нега на кожа
Хидроксиетилуреа 98.0%Мин хидратантна нега за нега на кожа
Хидроксиетилуреа 98.0%Мин хидратантна нега за нега на кожа

Хидроксиетилуреа 98.0%Мин хидратантна нега за нега на кожа

Минимална Подреди Кол:25KGS
цена:USD 5.00-50.00/кг
Пакување Детали за:25 кг на барабан
Време на испорака:Прашај
Начин на плаќање:ТТ, ЛК, ДП, ДА
Набавка Способност:300 МТ / годишно


Пребарување
Опис на производи
име на продуктХидроксиетилуреа
Синоними2- Хидроксиетилуреа; (2- Хидроксиетил) уреа;
β- хидроксиетилуреа;
Концентрацијата98.0% мин
КАС Бр.2078-71-9
ЕК бр.215-304-0
Молекуларна формулаC3H8N2O2
Молекуларна структура图片 2
ИзгледБел прав
МирисКарактеристичен благ мирис
pH (10% ак.) 6.0-10.0
Проводливост (10%ак.)150 американски долари/см Макс
пакет25 кг на барабан
CкарактеристикиВисоко-ефикасен навлажнувачки крем
Ефтина формула
Wide PH бес, стабилен на pH 4 ~ 8 (80oC)
Wсе користи во козметичката индустрија
Rпрепорачана доза: 1%-20%

Брза детали:

Високо-ефикасен навлажнувачки крем
Ефтина формула
Широко се користи во козметичката индустрија
Препорачана доза: 1-20%

апликација
IПроизводи за нега на кожа, како емулзија, адстрингентно лосион, маска за лице
IIПроизводи за бања и туш
IIIПроизводи за нега на коса, како шампон, регенератор за коса, гел за коса
IVПроизводи за чистење, како чистење на лицето
VПроизводи за шминка и производи за заштита од сонце
图片 2
应用 图片-
图片 6
спецификација
ИзгледБел прав
МирисКарактеристичен благ мирис
pH (10% ак.) 6.0-10.0
Проводливост (10%ак.)150 американски долари/см Макс
пакет25 кг на барабан


компанијата Предност

* Опсежни искуства повеќе од 20 години
* Предност технологија на целиот процес на DCS
* Правните одобрувања и лиценци се совпаѓаат со политиките за животна средина и безбедност
* Пристап до внатрешни капацитети за производство на пакети
* Стабилно и сигурно обезбедување на квалитет
* Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање
* Разумна цена

Фабрика и капацитети

_DSC8627

_DSC8641

_DSC8738

1

DSC8739

P1040745


Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање

3 фунти

8 фунти

6 фунти

7-8 有人 的 照片 二 选 选

1

Пристапете до производствената линија за внатрешен пакет
Ехо Чемтех пристапува до сопствената линија за производство на тапани од картон

材 生产 线 1

材 生产 线 2

Пакување и испорака

2

3

4

5

6

 
Пребарување