сите категории

Дома>Производи>Повеќе

https://www.echochemtech.com/upload/product/1625464414292355.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1625464423389381.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1625464423590470.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1625464424220350.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1625464424107574.jpg
3,5-ксиленол за индустриски среден
3,5-ксиленол за индустриски среден
3,5-ксиленол за индустриски среден
3,5-ксиленол за индустриски среден
3,5-ксиленол за индустриски среден

3,5-ксиленол за индустриски среден

Минимална Подреди Кол:200KGS галванизиран железен барабан
цена:USD 6.50-8.00/кг
Време на испорака:Прашај
Начин на плаќање:TT, LC, DP, DA, West Union, Paypal
Набавка Способност:3000 МТ / годишно


Пребарување
Опис на производи
име на продукт3,5-ксиленол
Синоними3,5-ксиленол
3,5-диметилфенол
MX
Концентрацијата99% мин
КАС Бр.108-68-9
ЕК бр.203-606-5
Молекуларна формулаC8H10O
Молекуларна структура图片 1
ИзгледБезбојна до бледо жолта цврста
МирисСличен на фенол
Скала за топење, oC63-65
Вода,%0.2 Макс
Остаток при палење,%0.5 Макс
пакет200KGS галванизиран железен барабан 
20'FCL со палети: 16000 кг

Брза детали:

Безбојна до бледо жолта цврста
Производство на средства за дезинфекција, смоли итн.
Примена во земјоделските пестициди
Се чува на ладно и суво место
Рок на траење е 2 години

апликација
Индустриски среденБактерициди
ЛековиСредно средство за метаксалон
Други индустриски полињаПестициди, бои, смоли, итн.

mf700-00087823

图 1x

图片 2

спецификација
ИзгледБезбојна до бледо жолта цврста
МирисСличен на фенол
Скала за топење, oC63-65
Вода,%0.2 Макс
Остаток при палење,%0.5 Макс
пакет200KGS галванизиран железен барабан 
20'FCL со палети: 16000 кг


компанијата Предност

* Опсежни искуства повеќе од 20 години
* Предност технологија на целиот процес на DCS
* Правните одобрувања и лиценци се совпаѓаат со политиките за животна средина и безбедност
* Пристап до внатрешни капацитети за производство на пакети
* Стабилно и сигурно обезбедување на квалитет
* Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање
* Разумна цена
* Примерок може да се достави веднаш

Фабрика и капацитети

_DSC8627

_DSC8641

_DSC8738

1

DSC8739

P1040745


Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање

3 фунти

8 фунти

6 фунти

7-8 有人 的 照片 二 选 选

1

Пристапете до производствената линија за внатрешен пакет
Ехо Чемтех пристапува до сопствената линија за производство на тапани од картон

材 生产 线 1

材 生产 线 2

Пакување и испорака

2

3

4

5

6

 
Пребарување