сите категории

Дома>Производи>Состојки за дезинфекција

https://www.echochemtech.com/upload/product/1626945752789050.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1626945783277819.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1626945783925971.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1626945784144294.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1626945784272374.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1626945784198369.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1626945784485537.jpg
Бела пудра Чист DCMX за дезинфекција и антибактериски сапун
Бела пудра Чист DCMX за дезинфекција и антибактериски сапун
Бела пудра Чист DCMX за дезинфекција и антибактериски сапун
Бела пудра Чист DCMX за дезинфекција и антибактериски сапун
Бела пудра Чист DCMX за дезинфекција и антибактериски сапун
Бела пудра Чист DCMX за дезинфекција и антибактериски сапун
Бела пудра Чист DCMX за дезинфекција и антибактериски сапун

Бела пудра Чист DCMX за дезинфекција и антибактериски сапун

Минимална Подреди Кол:25KGS
цена:USD 5.00-50.00/кг
Пакување Детали за:25 кг/Тапан од картон
5кг/ПЕ торба *5 торби во црна ЈП внатрешна торба
Време на испорака:Прашај
Начин на плаќање:ТТ, ЛК, ДП, ДА
Набавка Способност:500 МТ / годишно


Пребарување
Опис на производи
име на продукт2,4-Дихлоро-3,5-ксиленол (DCMX)
Синоними2,4-Дихлоро-3,5-диметилфенол, Дихлороксиленол, 3,5-диметил-2,4-дихлорофенол, DCMX
Чист DCMX 
Концентрацијата98.0% мин
КАС Бр.133-53-9
ЕК бр.205-109-9
Молекуларна формулаC8H8Cl2O
молекуларна тежина191.1
Молекуларна структура1
Место на потекло:Кина
Бренд име:ECide-DC98
Број на моделот:/
Потврдување:/

Брза детали:

Ехохем може да ви обезбеди техничка поддршка за формулација за дезинфекција и процесот на производство вклучува DCMX и PCMX.
Бел до бело прашок
Висока чистота од 98% Мин
Бактерицид Анти-бактериски анти-мувла антисептици за домаќинство и институционални и индустриски средства за дезинфекција
Ниско токсичен и антисептик и бактерицид со широк спектар за дезинфекција на раце, течен сапун, миење раце, антибактериски сапун, шампон за тело, шампон за коса.
Малку растворлив во вода.
Бидете лесно растворливи во алкални раствори, органски растворувач.
Треба да се чува на суво и ладно место надвор од сонце.
Рок на траење е 2 години

апликација
Лична негаАнтибактериски сапун за раце, шампон и здрави производи
ДомаќинствоДомашни и институционални средства за дезинфекција и детергенти, Јавна и болничка хигиена.
Други индустриски полињаЗа антибактериска употреба во филм, лепак, масло, текстил и хартија, итн.

图片 1-DCMX

2 секунди

女人 厨房 清洁

спецификација
ИзгледБел до бело прашок
Концентрацијата98.0% мин
МирисСличен на фенол
Скала за топење, oC91-96
Вода,%0.5 Макс
Остаток при палење,%0.5 Max

DCMX 包装 1

DCMX 包装 2

DCMX 包装 4

DCMX 外包装 1

компанијата Предност

* Опсежни искуства повеќе од 20 години
* Предност технологија на целиот процес на DCS
* Правните одобрувања и лиценци се совпаѓаат со политиките за животна средина и безбедност
* Пристап до внатрешни капацитети за производство на пакети
* Стабилно и сигурно обезбедување на квалитет
* Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање
* Разумна цена

Фабрика и капацитети

_DSC8627

_DSC8641

_DSC8738

1

DSC8739

P1040745


Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање

3 фунти

8 фунти

6 фунти

7-8 有人 的 照片 二 选 选

1

Пакување и испорака

Пристапете до производствената линија за внатрешен пакет
Ехо Чемтех пристапува до сопствената линија за производство на тапани од картон

材 生产 线 1

材 生产 线 2

仓库 1

仓库 2

出厂 装卸

 
Пребарување