сите категории

Дома>Производи>Состојки за дезинфекција

https://www.echochemtech.com/upload/product/1624247218896945.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624247223899652.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624247223104675.jpg
Терпинеол 85.0%мин Cas 8000-41-7 Растворувач во детергент
Терпинеол 85.0%мин Cas 8000-41-7 Растворувач во детергент
Терпинеол 85.0%мин Cas 8000-41-7 Растворувач во детергент

Терпинеол 85.0%мин Cas 8000-41-7 Растворувач во детергент

Минимална Подреди Кол:25KGS
цена:USD 5.00-50.00/кг
Пакување Детали за:25 килограми по пластичен барабан
Време на испорака:Прашај
Начин на плаќање:TT, LC, DP, DA,
Набавка Способност:300 МТ / годишно


Пребарување
Опис на производи
име на продукттерпинеол
Концентрацијата85.0% мин
КАС Бр.8000-41-7
ЕК бр.232-268-1
Молекуларна формулаC10H18O
Молекуларна структура1
ИзгледБела до бледожолта проѕирна течност
Содржина на Терпинеол85.0% мин
Влага0.50% Макс
Релативна густина, на 20oC0.925g / cm3 Мин
Рефрактивен индекс1.4750-1.4850
пакет25 кг по барабан, 175 кг по барабан
карактеристики
& ефикасност
Лесно се раствора во етил алксхол
Синтетички вкус со високо производство
Широко користен растворувач

Брза детали:

Растворувач за детергент
Растворувач
Широко се користи во вкусови и мириси
Широко се користи во дезодоранси

апликација
IРастворувач за детергент
IIШироко се користи во вкусови и мириси
IIIШироко се користи во дезодоранси

1

2

3

компанијата Предност

* Опсежни искуства повеќе од 20 години
* Предност технологија на целиот процес на DCS
* Правните одобрувања и лиценци се совпаѓаат со политиките за животна средина и безбедност
* Пристап до внатрешни капацитети за производство на пакети
* Стабилно и сигурно обезбедување на квалитет
* Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање
* Разумна цена

Фабрика и капацитети

_DSC8627

_DSC8641

_DSC8738

1

DSC8739

P1040745


Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање

3 фунти

8 фунти

6 фунти

7-8 有人 的 照片 二 选 选

1

Пристапете до производствената линија за внатрешен пакет
Ехо Чемтех пристапува до сопствената линија за производство на тапани од картон

材 生产 线 1

材 生产 线 2

Пакување и испорака

2

3

4

5

6

 
Пребарување