сите категории

Дома>Производи>Состојки за дезинфекција

https://www.echochemtech.com/upload/product/1624082819266062.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624082824110961.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624082824509416.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624245280191762.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624245280474737.jpg
https://www.echochemtech.com/upload/product/1624245280588768.jpg
Хлороксиленол (PCMX) за дезинфекција и антибактериски сапун
Хлороксиленол (PCMX) за дезинфекција и антибактериски сапун
Хлороксиленол (PCMX) за дезинфекција и антибактериски сапун
Хлороксиленол (PCMX) за дезинфекција и антибактериски сапун
Хлороксиленол (PCMX) за дезинфекција и антибактериски сапун
Хлороксиленол (PCMX) за дезинфекција и антибактериски сапун

Хлороксиленол (PCMX) за дезинфекција и антибактериски сапун

Минимална Подреди Кол:25KGS
цена:USD 10-15/кг
Пакување Детали за:25 кг на барабан, ЈП внатрешна торба
Време на испорака:Прашај
Начин на плаќање:TT, LC, DP, DA, West Union, Paypal
Набавка Способност:6000 МТ / годишно


Пребарување
Опис на производи
име на продуктХлороксиленол (PCMX)
Синоними4-хлоро-3, 5-диметилфенол 
PCMX
Хлороксиленол
4-хлоро-3,5-ксиленол
Концентрацијата98.5% мин
КАС Бр.88-04-0
ЕК бр.201-793-8
Молекуларна формулаC8H9КЛО
молекуларна тежина156.61
Молекуларна структура1
Место на потекло:Кина
Бренд име:EC-Cide PX
Број на моделот:/
Потврдување:/

Брза детали:

Echochem може да ви обезбеди техничка поддршка на формулацијата за дезинфекција и процесот на производство вклучува DCMX & PCMX.
Бел до бело прашок

Бактерицид со бел прав
Сигурен, високо-ефикасен, широк спектар, ниско-токсичен антибактериски;
Голема потенција за грам-позитивни, грам-негативни, епифити и мувла одобрени од ФДА;
Добрата хемиска стабилност не ја губи активноста во нормални услови за складирање
Многу малку растворлив во вода; слободно растворлив во етанол (96%); растворлив во етер, во терпени и во фиксни масла. Се раствора во раствори на алкални хидроксиди.
Се чува на ладно и суво место
Рок на траење е 2 години

апликација
Лична негаАнтибактериски сапун за раце, Течен сапун, антибактериски шампон за тело и Фармацевтски крем, итн.
ДомаќинствоДомашни и институционални средства за дезинфекција и детергенти, средства за чистење на тврда површина, Јавна и болничка хигиена.
Други индустриски полињаЗа антибактериска употреба во филм, лепак, масло, текстил и хартија, итн.

图片 1-DCMX

图片 6

应用 图片-皂 1

спецификација
Анализа,%98.5 мин
Тетрахлоретилен, %0.1 Макс
2-хлоро-3,5-Ксиленол,%0.2 Макс
3,5-ксиленол, %0.3 Макс
4-хлоро-М-крезол, %0.1 Макс
2,4-Дихлоро-3,5-ксиленол, %0.3 Макс
Ronелезо, ppm50 Макс
Бакар, ppm20 Макс
Остаток при палење,%0.1 Макс
Вода,%0.2 Макс
Точка на топење, oC114-116
растворливостЈасен раствор без честички
пакет25 кг по картонски барабан
20'FCL без палети: 16200 кг
20'FCL со палети: 11250 кг

2

3

4

компанијата Предност

* Опсежни искуства повеќе од 20 години
* Предност технологија на целиот процес на DCS
* Правните одобрувања и лиценци се совпаѓаат со политиките за животна средина и безбедност
* Пристап до внатрешни капацитети за производство на пакети
* Стабилно и сигурно обезбедување на квалитет
* Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање
* Разумна цена
* Примерок може да се достави веднаш

Фабрика и капацитети

_DSC8627

_DSC8641

_DSC8738

1

DSC8739

P1040745


Предност лабораторија за истражување и развој и инструменти за тестирање

3 фунти

8 фунти

6 фунти

7-8 有人 的 照片 二 选 选

1

Пристапете до производствената линија за внатрешен пакет
Ехо Чемтех пристапува до сопствената линија за производство на тапани од картон

材 生产 线 1

材 生产 线 2

Пакување и испорака

2

3

4

5

6

 
Пребарување